صدای نوفرست

به پایگاه اطلاع رسانی روستای نوفرست خوش آمدید

صدای نوفرست

به پایگاه اطلاع رسانی روستای نوفرست خوش آمدید

صدای نوفرست

وبلاگ صدای نوفرست با انتشار اخبار نوفرستی های اقصی نقاط کشور هدف اطلاع رسانی را در حوزه های فرهنگی، ورزشی و ... دارد.

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

۱۰ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

وی در ادامه با اشاره به اینکه ورزش بانوان در استان کمرنگ نیست، گفت: اطلاع رسانی و تبلیغات در زمینه اقدامات انجام شده در ورزش بانوان در سطح استان کمرنگ است.


قدیری با بیان اینکه در سالهای اخیر به طور میانگین سالانه 12 سالن به مجموع سالنهای استان اضافه شده است، افزود: در طول این سالها 90 پروژه افتتاح شده است.


وی در ادامه به افتتاح "پنجمین نمایشگاه ورزشی و دومین نمایشگاه پیوند آسمانی" اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه همزمان با 27 مهرماه در بیرجند گشایش می یابد.


این مقام مسئول از اجرای برنامه های متعدد فرهنگی، ورزشی و ... در این نمایشگاه خبر داد و خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به مدت 4 روز در مرکز استان دائر خواهد بود.


قدیری خاطرنشان کرد: در سال جاری بیشتر برنامه های حوزه عمران بر اتمام پروژه های نیمه تمام متمرکز است و در حال حاضر 4 پروژه آماده افتتاح وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت استان را روستاییان تشکیل می دهند، یادآور شد: بیش از 96 خانه ورزش روستایی در سطح استان وجود دارد.

منبع: شبستان


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۲ ، ۱۷:۱۹
مهدی نوفرستی


مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان اینکه اولین پرواز فرودگاه جده؛ زائران خراسان جنوبی را به ایران می آورد، ادامه داد: در حج تمتع امسال 428 زائر از خراسان جنوبی به سرزمین وحی اعزام شدند.


وی با تاکید براینکه تمامی زائران خراسان جنوبی در سلامتی کامل به سر می برند، گفت: شب گذشته حجاج خراسان جنوبی بعد از قرائت قرآن؛ طواف وداع را انجام دادند.


نوفرستی با اشاره به اینکه پیرترین زائر استان 80 سال و جوان ترین زائر 30 سال سن داشته اند، بیان کرد: در چند سال اخیر رائران خراسان جنوبی بخشی از ولیمه خود را صرف امورات عام المنفعه از جمله مدرسه سازی، بازسازی عتبات عالیات و ساخت مرکز شیمی درمانی شرق کشور کرده اند.


وی با بیان اینکه در سال گذشته 100 میلیون تومان از این محل جمع آوری شد، افزود: امسال نیز تاکنون 200 میلیون تومان از سوی حجاج به این امورات عام المنفعه اختصاص یافته است.


مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حج تمتع امسال با سالهای گذشته بسیار متفاوت بود، گفت: به دلیل عملیات عمرانی که در مسجدالحرام انجام شده بود، طواف زائران با ازدحام بیشتری انجام شد.


به گفته وی، تمام حجاج خراسان جنوبی به دلیل شرکت در کلاسهای قبل از سفر و فراگرفتن آموزشهای تصویری، عملی و ... توانستند به بهترین شکل، اعمل خود را انجام دهند.


وی یادآور شد: امسال خیمه های عرفات نیز به برق، کولر و فرشهای جدید مجهز شده بود که رضایت زائران را به دنبال داشت.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۲ ، ۱۶:۴۱
مهدی نوفرستی
هفته ششم از مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال کشور به شکلی پایان یافت که تیم نوین نوفرست بیرجند با نتیجه 2 بر 1 تیم شهدای ارتش اصفهان را شکست دادند و با این پیروزی، مجموع امتیاز تیم نوفرست نوین به عدد 5 رسید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۲ ، ۱۹:۵۶
مهدی نوفرستی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ مهر ۹۲ ، ۲۰:۲۰
مهدی نوفرستی

با تشکر از آقای مهندس احمد نوفرستی برای ارسال عکسها

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۲ ، ۱۲:۳۱
مهدی نوفرستیسه شنبه 23مهر 92

هفته ششم لیگ دسته سوم کشور

نوین نوفرست بیرجند-شهدای ارتش اصفهان

در استادیوم آزادی بیرجند ساعت 14:45

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ مهر ۹۲ ، ۱۷:۴۷
مهدی نوفرستی

 ابو عبیده : از امام صادق علیه السّلام پرسیدم: آیا نماز در همه جاى حرم یکسان است؟ فرمود: اى ابو عبیده! نماز در همه جاى مسجد الحرام یکسان نیست، چگونه در همه جاى حرم یکسان باشد؟ پرسیدم: پس کدام بقعه برتر است؟ فرمود: میان درِ کعبه و حجرالأسود.

 امام صادق علیه السّلام : اگر برایت فراهم شد که همه نمازهاى واجب و غیر واجب را در حطیم بخوانى، بخوان، چرا که برترین نقطه روى زمین است.

 زراره: از امام پرسیدم: مردى در مکه نماز مى خواند، رو به قبله مى ایستد ولى مقام ابراهیم را پشت سر خود قرار مى دهد. فرمود: اشکالى ندارد. هرجاى مسجد نماز بخواند، جلوى مقام یا پشت آن، مى تواند. و بهترین جا، حطیم و حِجر و کنار مقام است و حطیم مقابل در کعبه است.

حسن بن جهم: از حضرت رضا علیه السّلام پرسیدم: کدام جاى مسجد الحرام براى نماز خواندن برتر است؟ فرمود: حطیم، میان حجر الأسود و در کعبه. گفتم: در مرتبه بعد کجا برتر است؟ فرمود: کنار مقام ابراهیم. پرسیدم در مرتبه بعد کجا؟ فرمود: داخل حِجر. پرسیدم: پس از آن کجا؟ فرمود: هر جا که به کعبه نزدیکتر باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۲ ، ۱۶:۲۲
مهدی نوفرستی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۲ ، ۱۱:۵۰
مهدی نوفرستی


ادامه عکسها در سایت زیر

پایگاه خبری و تحلیلی بیرجند رسا

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ مهر ۹۲ ، ۱۹:۰۶
مهدی نوفرستی

به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم غبار روبی مزار شهدای نوفرست و زیارت عاشورا در روز پنجشنبه و در صبح جمعه خواندن دعای ندبه برگزار شد.۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ مهر ۹۲ ، ۱۸:۵۸
مهدی نوفرستی