صدای نوفرست

به پایگاه اطلاع رسانی روستای نوفرست خوش آمدید

صدای نوفرست

به پایگاه اطلاع رسانی روستای نوفرست خوش آمدید

صدای نوفرست

وبلاگ صدای نوفرست با انتشار اخبار نوفرستی های اقصی نقاط کشور هدف اطلاع رسانی را در حوزه های فرهنگی، ورزشی و ... دارد.

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

۶ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

بیکاری مردان

نرخ بیکاری ۶ استان آذربایجان‌شرقی، بوشهر، تهران، خراسان‌جنوبی، کردستان و کرمان که در تابستان سال گذشته تک‌رقمی بوده، در تابستان امسال دورقمی شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۵ ، ۲۰:۴۱
مهدی نوفرستی

بیرجندرسا- هر ساله موج عظیمی از عاشقان اربعین در پیاده روی جند صد کیلومتری نجف، کاظمین , سامرا تا کربلا شرکت کرده و عاشقان کوی عشق از زائران پیاده با جان دل پذیرایی می کنند, این تصاویر برگزیده محسن نوفرستی یکی از عکاس پیاده روی اربعین 94 است که باز خوانی می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۵ ، ۱۱:۰۶
مهدی نوفرستی

بیرجندرسا- خراسان جنوبی سرزمین جواهرات سرخ ایران زمین است, که با فصل پاییز محصولات استراتژیک آن یکی یکی از دل کویر چیده می شوند و برای استفاده مردم این مرز و بوم به نقاط مختلف کشور ارسال می شود. مروارید سرخ که نام تجاری انار است از دل کویر در شهرستان فردوس، روستای باغستان که مرکز مروارید سرخ استان می باشد چیده شده و روزانه ۳۰ تن به مدت یک ماه از باغ های این روستا برداشت و روانه بازار می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آبان ۹۵ ، ۱۱:۴۴
مهدی نوفرستی

http://s6.picofile.com/file/8228564242/%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%82%DB%8C.jpg

با نهایت تاسف و تالم درگذشت آقای "حسن نوفرستی" (علی عباس) را به اطلاع دوستان و آشنایان میرسانیم و به تمامی بازماندگان تسلیت عرض میکنیم و از خداوند منان علو درجات را برای آن مرحوم خواستاریم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۵ ، ۰۶:۴۳
مهدی نوفرستی

http://bayanbox.ir/view/4098867362083785023/photo-2016-07-06-17-42-59.jpg

خانه های قدیم نه اف –اف داشتند و نه آیفون تصویری ونه حتی زنگ معمولی.دو کوبه زنانه ومردانه و دورشته زنجیرآویزان ازبالای دولنگه در, معمولا در ها باز بود و موقع خواب پشت بند آنرا می انداختند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آبان ۹۵ ، ۱۸:۴۶
مهدی نوفرستی

بیرجندرسا- برداشت محصول زرشک در روستاهای بیرجند رو به پایان است ، این محصول در برابر گرما و کم آبی مقاوم است،فایده و کاربرد زیادی دارد. استان اولین تولید کننده زرشک ایران است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آبان ۹۵ ، ۲۱:۱۰
مهدی نوفرستی