صدای نوفرست

به پایگاه اطلاع رسانی روستای نوفرست خوش آمدید

صدای نوفرست

به پایگاه اطلاع رسانی روستای نوفرست خوش آمدید

صدای نوفرست

وبلاگ صدای نوفرست با انتشار اخبار نوفرستی های اقصی نقاط کشور هدف اطلاع رسانی را در حوزه های فرهنگی، ورزشی و ... دارد.

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

۸ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است


لازم به ذکر است جعفر قدیری، مدیرکل اسبق ورزش و جوانان خراسان جنوبی، به مدت ۹۴ ماه از سال ۸۵ تصدی این مسئولیت را بر عهده داشت.

حسن‌رضا عمیدیان، کارشناس ارشد مدیریت ورزشی است و از جمله اهم سوابق کاری وی، معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، سرپرست اداره تربیت‌بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان و رئیس انجمن علمی‌معلمان تربیت بدنی است.

از ابتدای تاسیس خراسان جنوبی به ترتیب جهانشاه خلیلی و جعفر قدیری این مسئولیت را برعهده داشتند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۲ ، ۱۳:۵۲
مهدی نوفرستی


زائرین ایرانی که بصورت تمتع ویا عمره در همان سال به مکه رفته اند 1.937.000 نفر بوده اند که مجموعا مبلغ 4.879.000.000 دلار یا بعبارتی قریب به مبلغپنج میلیارد دلاردرآمد تقدیم اقتصاد پادشاهان عربستان کرده اند و در میان تمام کشورهای اسلامی مقام اول را به خود اختصاص داده اند. نظر باینکه هواپیمائی جمهوری اسلامی قدرت جابجائی اینهمه زائر را نداشته استشرکت هواپیمائی عربستان قریب به 54 درصد از زائران ایرانی را به خود اختصاص داده است....طبق گزارش مقامات دیپلماتیک ایران در سال 2008ماموران کشور عربستان بدترین و توهین آمیز ترین رفتار را با زوار ایرانی داشته اند و ایران از لحاظ توهین ماموران عربستان مقام اول را به خود اختصاص داده است. علمای عربستان در همان سالفتوی صادر کرده اند که ایرانیان شیعه کافر هستند.طبق یک گزارش دیپلماتیک دیگر زائران ایرانی ناخواسته ترین و منفورترین خارجی ها در عربستان محسوب می شده اند.

با یک حساب سرانگشتی بوسیلهپولی که ایرانیان سالانه به عربستان(دشمن شیعه ایرانی) تقدیم می کنندمی توانتعداد 170.000 مسکن روستائیاحداث کرد...

یا میتوان 714.286 فرصت شغلی کشاورزی یا200.000 فرصت شغلی صنعتیبرای جوانان ایجاد کرد.یا میتوان10.000.000.000 متر مربع ساختمان مدرسه و ورزشیدر کشور ایجاد کردویا میتوانبا پول حجاج دوسال یک پالایشگاه سوپر مدرن با ظرفیت 75000 بشکه احداث کردویابا پول پنج سال حجاج میتوان ایران را به صادر کننده بنزین مبدل ساختو دیگر برای واردات بنزین محتاج اعراب نبود....اما افسوس که با پول حجاج ایرانی قمارخانه های فرانسه توسط شاهزادگان عربستان که انحصار بیزنس حج را در اختیار دارند آباد میشود.....و تا رسیدن ایرانیان مسلمان به مرحله فکرکردن در بهینه هزینه کردن پول برای نزدیکی به خدا راه بسیار درازی در پیش است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۲ ، ۱۴:۱۹
مهدی نوفرستی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آذر ۹۲ ، ۱۸:۰۲
مهدی نوفرستی

و در پایان با تشکر از برادران آقا مرتضی و آقا مهدی که در بالا بردن سطح فرهنگی و مذهبی روستای نوفرست صمیمانه همکاری می کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۲ ، ۱۹:۰۲
مهدی نوفرستی


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۲ ، ۱۸:۳۶
مهدی نوفرستی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بیرجند رسا به نقل ازفارس، ابوالفضل نوفرستی بعداز ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی پرواز‌های عمره ۹۲- ۹۳ خراسان جنوبی اظهار داشت: مرحله نخست اعزام زائران به حج عمره از ۹ دی‌ماه امسال آغاز می‌شود.

وی افزود: در مرحله نخست اعزام که تا پنج فروردین سال آینده ادامه دارد تعداد ۳۵ کاروان اعزام می‌شوند.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان اینکه هر پنج روز یک پرواز از استان انجام می‌شود، گفت: در هر پرواز دو کاروان ۱۱۶ نفری و ۱۲۵ نفری به حج عمره اعزام می‌شود.

نوفرستی ادامه داد: مرحله دوم اعزام به عمره مفرده از ششم فروردین سال آینده آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.


وی اذعان داشت: در مجموع بیش از ۷۰ کاروان با ظرفیت بیش از هشت هزار نفر از فرودگاه بین‌المللی بیرجند به عمره مفرده اعزام می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی از همکاری ۱۴ دستگاه اجرایی در ارتباط با اعزام زائران خبر داد اذعان داشت: مهم‌ترین سرمایه زائر است که اگر به خوبی به آن‌ها خدمات ارائه داده نشود به سایر استان‌ها برای اعزام مراجعه می‌کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آذر ۹۲ ، ۱۸:۲۳
مهدی نوفرستی
جناب اقای مهندس ابوالفضل مظفری انتصاب بجا و شایسته
جنابعالی را بعنوان دهیار جدید نوفرست تبریک
عرض می نماییم.
 
(عکس:امیرحسین صادقپور)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آذر ۹۲ ، ۱۵:۰۷
مهدی نوفرستی

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند به میزان تولید گندم در سال زراعی گذشته اشاره کرد و گفت: میزان تولید گندم این شهرستان در سال گذشته ۶ هزار و ۲۲۸ تن بوده و با توجه به این‌که در سال زراعی گذشته قیمت ذرت در مقایسه با گندم افزایش داشته است مرغداران رغبت بیشتری داشته‌اند تا در جیره غذایی از گندم به‌جای ذرت استفاده کنند.

نوفرستی ادامه داد: با توجه به افزایش خرید تضمینی گندم ، در صورتی که میزان بارندگی و پراکنش آن مناسب باشد پیش‌بینی می‌شود میزان تولید محصول زراعی گندم در سال جاری به ۶ هزار و ۴۶۰ تن افزایش یابد.

وی تصریح کرد: ارقام کشت شده محصول زراعی گندم شامل روشن، الوند و بک کراس بوده که بیشترین رقم کشت شده این محصولات روشن است، زیرا نسبت به تنش‌های محیطی مقاوم بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند افزود: سطح زیر کشت محصول زراعی جو در این شهرستان سال گذشته ۸۴۵ هکتار بوده است.

نوفرستی اضافه کرد: میزان تولید جو در سال زراعی گذشته ۲ هزار و ۵۸ تن بوده است.

وی ادامه داد: در صورتی که میزان بارندگی و پراکنش آن در بیرجند مناسب باشد پیش‌بینی می‌شود در سال جاری محصول زراعی جو ۲ هزار و ۲۵۰ تن تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند تصریح کرد: ۷۰ درصد سطح زیر کشت محصولات زراعی گندم و جو این شهرستان در سال گذشته به صورت دیم بوده و پیش‌بینی می‌شود سطح زیر کشت این محصولات نسبت به سال جاری تفاوتی نداشته باشد.

نوفرستی متذکر شد: فصل برداشت محصولات زراعی گندم و جو در بیرجند از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تا نیمه تیر ماه ادامه دارد.

وی اذعان داشت: فصل کاشت محصولات زراعی بهاره این شهرستان شامل سبزی، صیفی، پنبه و سایر محصولات بهاره از اوایل فروردین‌ماه آغاز و تا نیمه خردادماه ادامه دارد و برداشت این محصولات مهر ماه انجام می‌شود.

BeSociable, Share!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۹۲ ، ۱۷:۱۴
مهدی نوفرستی